Cocktail

Zajímavosti

Čím je Manihi zajímavé? Je toho více, ale největší věhlas Manihi zajistily místní farmy s perlorodkami. Zajímat by vás mohli ale i praktické informace, které platí nejen při cestě sem, ale vůbec při cestách do celé Francouzské Polynésie, včetně cest na slavného Tahiti.

Největší vzácnost Manihi – černé perly

Perly samy o sobě jsou poměrně žádaným a vzácným artiklem. Když jsou to navíc perly černé… Právě oblast Francouzské Polynésie je jediným místem na planetě, kde perlorodky samy od sebe plodí vzácné černé perly.

Vědci se dodnes nemohou shodnout na tom, proč tomu tak je. Nepravděpodobněji jde ale o důsledek extrémně teplé vody, která tady je. Ať je důvod jakýkoli, jedno je jisté – černé perly jsou exkluzivní zboží, kterým se zdobí třeba i japonská císařovna.

Věděli jste, že proces vzniku jedné perly trvá několik let? Nejdříve je potřeba nachytat perlorodky. To probíhá tak, že do vod, kde se perlorodky množí, se spustí umělé třásně, na které se nachytají larvy perlorodek. Ty se následně přenesou na farmu, kde jsou další tři roky „krmené“ jednobuněčnými řasami.

Až poté se do nich vkládá zrnko písku, které perlorodka obalí perletí. Mimochodem – právě po tomto úkonu 6 z 10 perlorodek umírá. Každá perlorodka navíc za život vytvoří jen několik perel, jejichž kvalita s rostoucím časem klesá.

Francouzská Polynésie – praktické rady na cestu

Při cestě na Manihi, respektive do celé Francouzské Polynésie nepotřebujete žádné speciální očkování. Platí se tady polynéským frankem, který je pevně svázaný s eurem. Za jedno euro tedy dostanete 119 franků. Česká republika má s Francouzskou Polynésií bezvízový styk, dejte si ale pozor na cesty přes USA. Tam je to složitější. Oficiálním jazykem je francouzština a tahitština.

Zajímají vás další informace o atolu Manihi? Pak prozkoumejte i naše další sekce.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Informace a zajímavosti o ostrově Manihi pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, partner pro vaši exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-manihi.cz