Cocktail

Více o Manihi

Manihi je atol patřící pod správu Francouzské Polynésie. Na rozdíl třeba od Tahiti, ale Manihi nepatří do souostroví Společenských ostrovů, ale je součástí souostroví Tuamotu. V něm patří Manihi k těm nejsevernějším atolům.

Pro Evropany objevili Manihi v roce 1615 dva dánští mořeplavci – Jacob le Maire a Willem Schouten. tehdy Manihi pojzmenovali „Vodní ostrov“. Dnes můžete na některých mapách Manihi najít i pod označením Paeua.

Manihi a laguna ideální pro potápění

Manihi není žádný obr. Atol je sice roztažený na ploše 10x20 kilometrů, ale drtivou většinu jeho „povrchu“ tvoří laguna uvnitř úzkého prstence korálových ostrůvků. Velikosti Manihi odpovídá i počet obyvatel. Na celém ostrově jich žije jen něco málo přes osm set.

Nejbližším sousedem Manihi je atol Ahe. Od Manihi ho dělí 14 kilometrů vodní hladiny. Rozvoji cestovního ruchu na Manihi potom velmi pomohlo otevření letiště v roce 1994. To leží kousek od největší vesnice ostrova Turipada a je obsluhováno místní leteckou společností Air Tahiti.

Největší slávu Manihi přinesly vzácné černé perly. Manihi je totiž jednou z mála lokalit na světě, kde se vzácné černé perly pěstují.

Připravené pro vás máme i tipy na výlety na Manihi a zajímavosti o slavných a vzácných černých perlách.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Informace a zajímavosti o ostrově Manihi pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, partner pro vaši exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-manihi.cz