Cocktail

Okolí Manihi

Ne každého ospalá a pohodová atmosféra Manihi zaujme a přinutí tady zůstat třeba dva týdny. Akčnější turisté dávají přednost jiným destinacím ve Francouzské Polynésii. A výběr toho, kam mohou vyrazit, mají poměrně široký. Vždyť ostrovů a ostrůvků, které spadají do oblasti Francouzské Polynésie je zhruba sto dvacet. A které jsou nejznámější?

Tahiti

Není slavnějšího ostrova. Tahiti se přezdívá ostrov lásky – dílem asi i díky tomu, že se zde dodnes tančí typické polynéské tance, které mají výrazný erotický podtón. Evropané je dokonce na více než sto let zakázali a Tahiťanky je tančili potají.

Huahine

Ostrovu Huahine se přezdívá ostrov rebelů – místní totiž nesdílejí nadšení ostatních Polynésanů z přílivu turistů (a následně i peněz) a jsou spíše proti tomu, aby se na ostrově ve velkém rozjel turistický průmysl. Proto tu dnes stojí jen tři hotely a pár penzionů – i přesto, že jsou tu ideální podmínky pro strávení dovolené.

Moorea

Viděli jste film Bounty? Právě tady se točila podstatná část z exteriérových scén. Konkrétně v zátoce Opunohu a v Cookově zátoce. Mimo to je Moorea proslulá díky možnosti potápět se tu se žraloky a v neposlední řadě díky krásným plážím, které tady jsou.

Bora Bora

To nejlepší na konec. Bora Bora je podle výsledků několika anket nejkrásnější místo naší planety. Ostrov vznikl už před pěti miliony let po výbuchu sopky a od té doby se vlastní vahou propadá zpět do moře. To ale nic nemění na tom, že noc v luxusním bungalovu může jednoho přijít až na tisíc dolarů.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Informace a zajímavosti o ostrově Manihi pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, partner pro vaši exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-manihi.cz