Cocktail

Kam vyrazit na Manihi? Tipy na výlet

Stejně jako třeba na ostrovech Moorea nebo Huahine, i na Manihi je spousta možností, co podniknout a kam se vydat, když vás omrzlí ležení na pláži. Hlavní náplň programu se nabízí – Francouzská Polynésie je jedním z nejlepších míst pro potápění na světě.

Manihi – potápění v laguně

Rozměry vnitřní laguny atolu Manihi jsou úctyhodné – 10x20 kilometrů. Zatímco vně bouří tmavý a divoký oceán, uvnitř je voda klidná, mělká a tepla – tedy ideální i pro potápěče začátečníky. Pozorovat se tady dají manty, barakudy, útesový žraloci i rejnoci. Jediné místo, kterým se dá vplout dovnitř laguny je Passe de Tairapa.

Vesnice na atolu Manihi

Na celém Manihi žije jen něco málo přes osm set obyvatel. Hlavní vesnicí ostrova je vesnička Paeua, tou největší ale Turipada. Ta má asi 400 obyvatel a jen kousek od ní je letiště otevřené v roce 1994.

Atol Rangiroa

Do souostroví Tuamotu patří i atol Rangiroa, jeden z největších atolů naší planety. Jeho název v překladu znamená „Dlouhá obloha“ a jde o 200 kilometrů dlouhý korálový prstenec. Jedním z největších lákadel je potom pláž s růžovým pískem Sables Roses. Přístup na ní je poměrně složitý, ale cíl prý stojí za to.

Manihi – farmy na černé perly

Perlařský průmysl na Manihi už není tak objemný jako dřív. I tak tady ale fungují perlorodkové farmy, kam se můžete jít podívat. Poplatky za vstup nejsou příliš vysoké a průvodce vám prozradí spoustu nových a zajímavých informací.

Další tipy na výlety hledejte v kategorii Poznejte okolí, která si na paškál vzala i další ostrovy ve Francouzské Polynésii.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Informace a zajímavosti o ostrově Manihi pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, partner pro vaši exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-manihi.cz